|BLOG

Ücretsiz Fotoğraf Siteleri

Günümüz web tasarım standartları ve kullanıcı dostu arayüz ihtiyaçları, web sitelerinin en can alıcı kısımlarının içerikte kullanılan fotoğraflar olmasını sağlıyor. Özellikle blog sitelerinde kullanılan fotoğrafların ziyaretçiyi sitede tutmak açısından önemi büyük. Kurumsal sitelerde kullanılan fotoğraflar ise ziyaretçinin firma hakkındaki algısını olumlu etkilemek için çok faydalı.

Devamını Okuyun

25 Adımda Web Site Kullanılabilirliği

Devamını Okuyun

İnsan Gözü Bir Web Sayfasını Nasıl Okuyor?

Ziyaretçilerin web sitelerimizde daha uzun ve verimli vakit geçirmesini sağlamak için en doğru görsel hiyerarşiyi yakalamak zorundayız. Bunun için de ziyaretçilerimizin web sitelerini izlerken nasıl bir yol izlediğini bilmeliyiz. Bu konuda yapılmış araştırmalar bize insan gözü hakkında önceden tahmin edilebilir veriler sunuyor.

Nielson Norman Group yaptığı deneylerde, deneklerin web siteleri üzerinde göz gezdirdiği noktalardan bir ısı haritası çıkartmış. Yazının devamında bu ısı haritasının görsellerini inceleyebilirsiniz.

Devamını Okuyun

Facebook, Yayıncılar İçin Host Hizmeti Sağlamaya Başlıyor –

Devamını Okuyun

WordPress 4.2 Powell

İçerik paylaşmak için daha kolay bir yol

Toplayın, düzenleyin, yayınlayın. Yeni ve geliştirilmiş Bas Bunu aparatını yakından tanıyın. Araçlar menüsünden Bas Bunu aparatını tarayıcınızın yer imleri çubuğuna ya da mobil cihazınızın ana sayfasına ekleyin. Bir kere kurulduktan sonra şimşek hızıyla içerik paylaşabilirsiniz. En sevdiğiniz videoları, görselleri ve içeriği hiç olmadığı kadar kolay ve çabuk paylaşabilirsiniz.

Devamını Okuyun

Resimlerinizi Kolayca Optimize Edin

Devamını Okuyun

Herkes Kullanıyor, Siz de mi Kullansanız?

Devamını Okuyun

2014 Web Tarayıcısı kullanım oranları

2014 yılında en çok kullanılan tarayıcı Google Chrome dur . Geçen seneye göre Google Chrome kullanım oranını %4 artırmış buna karşılık Firefox %2 Internet Explorer ise %1 azaltmıştır . Özellikle Internet Explorer 7 ve oncesi tarayıcıların kullanımı %1 den %0.2 ye kadar gerilemiştir .

Devamını Okuyun

En Popüler Ekran Çözünürlüğü Hangisi?

Devamını Okuyun

En popüler 30 WordPress eklentisi [İnfografik]

Devamını Okuyun
12